Mire se vini ne Forumin Islam Bujanoci
Lusim Allahun s.v.t qe te keni dobi nga vizita juaje
Regjistrohu ose Identifikohu 
PORTALIForumCalendarGalleryPytësoriKërkoRegjistrohuidentifikimi

Latest discussions

   Temat  Search in  Përgjigjet  Autori  Shikime  Mesazhi i fundit 
Asnjë mesazh i ridefault

  Agjerimi i Pejgamberit[sal-lall-llahu alejhi ve sel-lem]ne Ramazan


Temat per portal0Admin989Sat Jun 28, 2014 12:21 pm
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  Të pëlqyerat dhe të papëlqyerat në Ramazan


Temat per portal0Admin849Sat Jun 28, 2014 12:19 pm
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  Thenie Agim Sherifi


Lajme dhe Njoftime0@g!m$#3r!f!522Sun Apr 27, 2014 4:55 am
@g!m$#3r!f! Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  DUAJA DHE DOBITE E SAJ


Temat per portal0Admin832Sun Jan 05, 2014 12:57 am
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  Historia e Umerit r.a. dhe shokut te tij te ngushte


Temat per portal0Admin860Fri Nov 29, 2013 11:23 pm
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  Si te bejme dua qe te na e pranoj Allahu?


Temat per portal0Admin551Fri Nov 29, 2013 11:16 pm
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  Porosi e vecante


Temat per portal0Admin687Sat Nov 16, 2013 2:43 pm
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  Mburoja e shtepise dhe femijeve nga shejtani


Temat per portal0Admin487Sat Nov 16, 2013 2:42 pm
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  Kujdes nga Neglizhenca ! (pakujdesia)


Temat per portal0Admin486Sat Nov 16, 2013 2:39 pm
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  MIRESJELLJA ME FAMILJE


Temat per portal0Admin488Sat Nov 16, 2013 2:37 pm
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  Shtatë urtësi të reja të agjërimit


Temat per portal0Admin4000Mon Jul 30, 2012 3:31 am
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  ESET smart security 5.0


Anti Viruse't / Anti Spyware't1@g!m$#3r!f!1156Sat Jun 09, 2012 11:49 pm
kamer Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  ndihmomeni kam pa anderr dhe jam pak e merzitur


Audio Kur'an0az19791054Tue May 01, 2012 6:10 am
az1979 Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  Recitimi i sures Llukman me titrim ne gjuhen shqipe nga Idris Abkar


Video Kur'an0Admin1152Fri Mar 09, 2012 12:49 pm
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  Sureja Me'rixh me titrim ne gjuhen shqipe - Idris Abkar


Video Kur'an0Admin913Wed Feb 22, 2012 1:55 pm
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  Mendimi i mirë për vëllaun tënd musliman është rehati e shpirtit!!! .


Temat per portal0Admin1062Sun Feb 19, 2012 10:44 pm
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  Disa prej shenjave të Imanit të dobët .


Temat per portal0Admin1233Sun Feb 19, 2012 10:38 pm
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  Mësimi i fesë është shenjë lumturie


Temat per portal0Admin1908Thu Feb 02, 2012 1:52 pm
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  Sadullah Bajrami - Musai a.s 2 (Shperngulja e Musait a.s ne Egjipt)


Video Ligjerata0Admin1041Wed Feb 01, 2012 12:59 pm
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  Sadullah Bajrami - Musai a.s 1 (Fëmijëria e Musait a.s)


Video Ligjerata0Admin1044Wed Feb 01, 2012 12:57 pm
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  Mënyrat për mbrojtje prej fitneve të epshit


Temat per portal0Admin924Wed Feb 01, 2012 12:55 pm
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  Sadullah Bajrami - Shenjat e Kijametit - Dexhalli - 6


Video Ligjerata0Admin1266Sun Jan 15, 2012 9:04 pm
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  Sadullah Bajrami - Shenjat e Kijametit - Zbritja e Isait (alejhi selam) - 4


Video Ligjerata0Admin732Sun Jan 15, 2012 9:02 pm
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  Sadullah Bajrami - Shenjat e Kijametit - Zbritja e Isait (alejhi selam) - 3


Video Ligjerata0Admin591Sun Jan 15, 2012 9:01 pm
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  Sadullah Bajrami - Shenjat e Kijametit - Zbritja e Isait (alejhi selam) -2


Video Ligjerata0Admin748Sun Jan 15, 2012 9:00 pm
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  Sadullah Bajrami - Shenjat e Kijametit - Zbritja e Isait (alejhi selam) -1


Video Ligjerata0Admin770Sun Jan 15, 2012 8:59 pm
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  Qëndrimi Islam ndaj: FESTAVE TË VITIT TË RI DHE FESTAVE JOISLAME (Enis Rama)


Video Ligjerata0Admin747Tue Dec 20, 2011 1:20 pm
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  Pse nuk e festojmë Vitin e Ri?


Temat per portal0Admin804Tue Dec 20, 2011 1:13 pm
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  Windows 7 Professional – DVD 32Bit English (Shkarko direkt)


MS/ WINDOWS1Admin845Mon Dec 19, 2011 1:27 am
muhamedi Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  Kush lë diçka për hir të Allahut, Ai ia kompenson me diçka më të mirë


Temat per portal0Admin796Wed Dec 07, 2011 11:56 am
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  Asimilimi dhe Nacionalizmi - Irfan Salihu


Video ligjerata nga televizioni Islam PEACE TV0Admin968Mon Nov 21, 2011 10:38 pm
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  Prekja e ndaluar - Irfan Salihu


Video ligjerata nga televizioni Islam PEACE TV0Admin588Mon Nov 21, 2011 10:36 pm
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  Islami tradicional dhe 'Islami tradicional' - Ekrem Avdiu - HUTBE


Video ligjerata nga televizioni Islam PEACE TV0Admin722Mon Nov 21, 2011 10:34 pm
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  Mrekullia tek mushkonja


Temat per portal0Admin828Sat Nov 05, 2011 4:59 am
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  Projekti i ditës së Bajramit


Temat per portal0Admin821Sun Oct 30, 2011 12:48 pm
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  Projekti i ditës së Arafatit


Temat per portal0Admin786Sun Oct 30, 2011 12:40 pm
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  HAXHI -2010 - AGJENCIONI "HIXHAZ TURS"


Video projektet nga gjitha forumet Islamike0Admin1051Tue Oct 11, 2011 12:08 am
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  Dijetaret e umeti - Rexheb Memishi mp3


Audio ligjerata0Admin994Mon Oct 10, 2011 12:07 pm
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  Këshillë nxënësit të dijes


Temat per portal0Admin768Mon Oct 10, 2011 11:59 am
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  Zemrat tona kanë vdekur me dhjetë gjëra


Temat per portal0Admin877Mon Oct 10, 2011 11:55 am
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  Porosi haxhilerëve


Temat per portal0Admin787Sun Oct 09, 2011 11:33 pm
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  Kryeni haxhin para se të mos mundeni!


Temat per portal0Admin688Sun Oct 09, 2011 11:29 pm
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  Kur'an Ibrahim Jeebren


Audio Kur'an0Admin960Thu Oct 06, 2011 12:12 pm
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  TRI HISE NËNËN E NJË BABANË


Temat per portal0Admin742Wed Sep 28, 2011 1:49 pm
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  Ku mbeti burrëria?!


Temat per portal0Admin705Sun Sep 25, 2011 9:02 pm
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  Ndahet grupi i Repit Shqiptarë “Da-Ligs” shkak feja ISLAME


Temat per portal0Admin816Sat Sep 10, 2011 11:37 am
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  TI JE FEJA E VERTETE - Adem Ramadani 2011 HD


Video ilahi0Admin1097Tue Aug 23, 2011 2:57 pm
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  TË JESH NGA TË GUXIMSHMIT NË KËTË RAMAZAN


Temat per portal0Admin746Mon Aug 15, 2011 2:07 pm
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  Kur ta shihni dijetarin që e donë dunjan, dyshoni në fenë e tij


Temat per portal0Admin724Tue Aug 09, 2011 10:29 am
Admin Shiko mesazhin e fundit
Asnjë mesazh i ridefault

  Përhajr Ramazani ! Hoxhë Ulvi Fejzullahu


Video Ligjerata0Admin838Tue Aug 02, 2011 11:12 am
Admin Shiko mesazhin e fundit
Mbrapsht në krye
Faqja 1 e 2Shko tek faqja : 1, 2  Next
Kërce tek: