Mire se vini ne Forumin Islam Bujanoci
Lusim Allahun s.v.t qe te keni dobi nga vizita juaje
Regjistrohu ose Identifikohu



 
PORTALIForumCalendarGalleryPytësoriKërkoRegjistrohuidentifikimi

Share
 

 Bidati dhe të kuptuarit e Kur'anit

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Usame
Moderator
Moderator
Usame

Numri i postimeve : 381
Join date : 05/06/2009

Bidati dhe të kuptuarit e Kur'anit  Empty
MesazhTitulli: Bidati dhe të kuptuarit e Kur'anit    Bidati dhe të kuptuarit e Kur'anit  Icon_minitimeWed Jul 28, 2010 8:55 am


Bidati dhe të kuptuarit e Kur'anit  2Q==E tërë risia nuk është e një niveli. Për më tepër, ka prej gjërave që konsiderohen risi të kufrit, nga e cila është risia e Demokracisë, pasimi i saj dhe kërkimi i një ligjvënësi prej zotave më të ndryshëm krahas Allahut. Prej risive janë edhe ato gjëra që janë më të vogla se kjo, që nuk e arrijnë nivelin e kufrit.

TË KUPTUARIT E KUR’ANIT

Ne besojmë se pasimi i Ajeteve të paqarta (muteshabih) dhe braktisja e Ajeteve të qarta është karakteristikë e njerëzve të risisë. Dhe (ne besojmë) se rruga e atyre që kanë dituri të thellë nga Ehlu Sunneti është që të paqartën ta drejtojnë tek e qarta.

Shejh Ebu Muhamed el-Makdisi

Teuhid.NET

Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.bujanoci.org
 
Bidati dhe të kuptuarit e Kur'anit
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: Rregullorja :: Temat per portal-
Kërce tek: