Mire se vini ne Forumin Islam Bujanoci
Lusim Allahun s.v.t qe te keni dobi nga vizita juaje
Regjistrohu ose Identifikohu 
PORTALIForumCalendarGalleryPytësoriKërkoRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Si do të arrish që të duan njerëzit?

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Admin
Administratore
Administratore
avatar

Numri i postimeve : 846
Join date : 03/06/2009
Age : 34

MesazhTitulli: Si do të arrish që të duan njerëzit?   Sat Mar 19, 2011 9:39 pm

Dashurinë e një njeriu të mençur mund ta arrish vetëm përmes maturisë. Dashurinë e një dijetari mund ta arrish vetëm me zell dhe këmbëngulje. Dashurinë e një të marri mund ta arrish vetëm përmes lajkave.

Dashurinë e një koprraci mund ta arrish vetëm përmes mospranimi të vet. Dashurinë e një udhëheqësi mund ta arrish vetëm përmes dëgjueshmërisë. Dashurinë e një shtypësi mund ta arrish vetëm përmes vetëposhtërimit. Dashurinë e një gruaje mund ta arrish vetëm përmes shpenzimit.

Dashurinë e një poeti mund ta arrish vetëm përmes mahnitjes. Dashurinë e një shakaxhiu mund ta arrish vetëm përmes buzëqeshjes. Dashurinë e një të shtiruri mund ta arrish vetëm përmes lavdërimit. Dashurinë e një të devotshmi mund ta arrish vetëm përmes përqendrimit në rrugë të drejtë. Dashurinë e një guximtari mund ta arrish vetëm përmes guximit.

Dashuria e një bamirësi mund ta arrish vetëm përmes sakrificës. Dashurinë e një llafazani mund ta arrish vetëm përmes vëmendjes. Dashurinë e një të pasuri mund ta arrish vetëm përmes rënkimit dhe kapardisjes për shkak të pasurisë.

M.S

Përgatiti: Teuhid.NET

www.teuhid.net


Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.bujanoci.org
 
Si do të arrish që të duan njerëzit?
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1
 Similar topics
-
» Misteret e së shkuarës së njerëzmit
» Suksesi ne jetë - Mos i imitoni te tjerët !
» Eksperimentet më të tmerrshme mbi qeniet njerëzore
» Kafshët dhe Njerëzit
» Dhjetë rregullat për Qeniet Njerëzore!

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: Rregullorja :: Temat per portal-
Kërce tek: