Mire se vini ne Forumin Islam Bujanoci
Lusim Allahun s.v.t qe te keni dobi nga vizita juaje
Regjistrohu ose Identifikohu 
PORTALIForumCalendarGalleryPytësoriKërkoRegjistrohuidentifikimi

Share
 

 Ndahet grupi i Repit Shqiptarë “Da-Ligs” shkak feja ISLAME

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Admin
Administratore
Administratore
Admin

Numri i postimeve : 846
Join date : 03/06/2009
Age : 35

Ndahet grupi i Repit Shqiptarë “Da-Ligs”  shkak feja ISLAME Empty
MesazhTitulli: Ndahet grupi i Repit Shqiptarë “Da-Ligs” shkak feja ISLAME   Ndahet grupi i Repit Shqiptarë “Da-Ligs”  shkak feja ISLAME Icon_minitimeSat Sep 10, 2011 11:37 am

Ndahet grupi i Repit Shqiptarë “Da-Ligs”  shkak feja ISLAME Bardhyl%20gashio-- Hip-hop grupi “Da-Ligs” është shpërbërë dhe dy anëtarët Bardhyl Gashi dhe Atdhe Muriqi nuk do të jenë më së bashku si grup muzikor.
-- Ka tetë muaj që dyshja nuk është duke funksionuar më si grup.

-- Ata nuk kanë publikuar këngë, e as nuk kanë bërë paraqitje ‘live’, që ka çuar në shuarjen e grupit.

“Arsyeja që grupi është ndarë është që shoku im i grupit, Bardhyl Gashi, e ka lënë muzikën për arsye personale e edhe pak për arsye fetare”, është shprehur Atdhe Muriqi për “Infopress”.

“Nuk është që nuk mund të punoj edhe pa Bardhylin, sepse sa ka ekzistuar grupi unë e kam menaxhuar grupin.

-- Por jemi mësuar që gjithmonë të jemi bashkë.

-- Unë po përtoj të merrem me muzikë dhe nuk e kam ndërmend të bashkohem me ndonjë grupi tjetër.

-- Ka momente që më vjen të them ‘t’i përgatis edhe disa këngë’, por ato momente kalojnë shpejt, kështu që mendoj që duhet shumë angazhim shumë punë dhe e lë krejt”, ka shtuar më tej Atdheu.

-- Në vazhdim mund të ndiqni njërin nga hitet e tashmë ish-grupit Da Ligs, “Kasetofoni jem”

Bardhyl Gashi (Bardhi) është një musliman praktikues i pesë kohëve të Namazit, më heret ka praktikuar Namazin por ka bër edhe muzik por prej para disa muajëve i është bashkuar shokut të tij të grupit i cili qysh në fillim të formimin të grupit DA-LIGS është larguar nga grupi duke i u përkushtuar Islamit në tërsi.


Dhe pas gjithë këtyre viteve i bashkohet edhe shoku i ti siq njihet me nofken BARDHI. Në qytet apo në xhami shihen gjithmon së bashku,duke u larguar përfundimisht nga Muzika e cila me vite të tëra i bëri të jen larg Xhamisë dhe pesë kohve të Namazit, po ashtu u larguan nga një shoqëri e nates.alkoolit edhe rruges, më së shpeshti shihen te Xhamia 4 llullat në prishtinë.
Shpresojm qe së shpejti do të sjellim një video intervistë me këta dy vëllezer musliman që e kuptuan se MUZIKA ËSHTË KURANI I SHEJTANIT ashtu siq ka thënë Omeri r.a. E plotsoi \davetiislam.com\


Ndahet grupi i Repit Shqiptarë “Da-Ligs”  shkak feja ISLAME Logo_r14
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.bujanoci.org
 
Ndahet grupi i Repit Shqiptarë “Da-Ligs” shkak feja ISLAME
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: Rregullorja :: Temat per portal-
Kërce tek: