Mire se vini ne Forumin Islam Bujanoci
Lusim Allahun s.v.t qe te keni dobi nga vizita juaje
Regjistrohu ose Identifikohu 
PORTALIForumCalendarGalleryPytësoriKërkoRegjistrohuidentifikimi

Share
 

 Si te bejme dua qe te na e pranoj Allahu?

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Admin
Administratore
Administratore
Admin

Numri i postimeve : 846
Join date : 03/06/2009
Age : 35

Si te bejme dua qe te na e pranoj Allahu? Empty
MesazhTitulli: Si te bejme dua qe te na e pranoj Allahu?   Si te bejme dua qe te na e pranoj Allahu? Icon_minitimeFri Nov 29, 2013 11:16 pm

Si te bejme dua qe te na e pranoj Allahu? Si-te-bej-duaPrej shkaqeve qe e bejne duane (lutjen), te meritoje pranim tek Allahu eshte: Hapja e saj (duase) me falenderim dhe madherim ndaj Allahut, duke shfaqur dobesine pamundesine dhe pergjerimin e plote ndaj Tij.

- Musai (alejhi selam) pasi i ndihmoi dy vajzat qe tu jepnin uje bagetive, shkoi tek hija e nje peme, dhe i’u lut Allahut me ze te fshehte duke thene: ““Zoti im, çfarëdo dhuntie që të më japësh, unë jam nevojtar!” Kasas 24.

- Gjithashtu kur iu ngushtuan rruget dhe pa humbjen e popullit te tij, u lut duke thene: “Musai tha: “O Zoti im! Unë nuk kam fuqi për askënd tjetër veç vetes dhe vëllait, prandaj na veço neve prej këtij populli të pabindur!” Maide 25.

- Zekerija (alejhi selam), kur deshi te kishte femije, para se te bente duane (lutjen) tregoi para Allahut, dobesine dhe pamundesine e tij qe te kishte dicka ne dore, duke thene: “O Zoti im! Eshtrat tashmë më janë dobësuar, koka më ndriçon nga thinjat dhe asnjëherë nuk kam mbetur i zhgënjyer nga lutja ime për Ty, o Zoti im!” Merjem 4.


Si te bejme dua qe te na e pranoj Allahu? Logo_r14
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.bujanoci.org
 
Si te bejme dua qe te na e pranoj Allahu?
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: Rregullorja :: Temat per portal-
Kërce tek: