Mire se vini ne Forumin Islam Bujanoci
Lusim Allahun s.v.t qe te keni dobi nga vizita juaje
Regjistrohu ose Identifikohu 
PORTALIForumCalendarGalleryPytësoriKërkoRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Shoku i Pejgamberi (aljhi selam) Ma kil Ibn Jasin transmeton se Pejgamberi alejhi selam ka thënë

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Usame
Moderator
Moderator
avatar

Numri i postimeve : 381
Join date : 05/06/2009

MesazhTitulli: Shoku i Pejgamberi (aljhi selam) Ma kil Ibn Jasin transmeton se Pejgamberi alejhi selam ka thënë   Mon Aug 03, 2009 4:20 am

Shoku i Pejgamberi (aljhi selam) Ma kil Ibn Jasin transmeton se Pejgamberi alejhi selam ka thënë"Zoti juaj i Mëshirshmi dhe i Lartësuari thotë O biri i Ademit ,dedikoja kohën tënde adhurimit Tim dhe Unë do të ta mbush zemrën ne pasuri dhe duart me furrnizim.O biri Ademit mos largo veten nga Unë, përndryshe do të ta mbush zemrën me varfëri dhe duart me probleme që do të preokupojnë.
Pra edhe nga ky hadith gjithashtu kuptojmë se kthimi tek Allahu duhet të jetë për çdo brengë dhe dëshprim,
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.bujanoci.org
 
Shoku i Pejgamberi (aljhi selam) Ma kil Ibn Jasin transmeton se Pejgamberi alejhi selam ka thënë
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: Hadith-
Kërce tek: