Mire se vini ne Forumin Islam Bujanoci
Lusim Allahun s.v.t qe te keni dobi nga vizita juaje
Regjistrohu ose Identifikohu 
PORTALIForumCalendarGalleryPytësoriKërkoRegjistrohuidentifikimi

Share
 

 Lideri i fushatës kundër ndërtimit të minareve në Zvicër shpalos Islamin e tij

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Usame
Moderator
Moderator
Usame

Numri i postimeve : 381
Join date : 05/06/2009

Lideri i fushatës kundër ndërtimit të minareve në Zvicër shpalos Islamin e tij Empty
MesazhTitulli: Lideri i fushatës kundër ndërtimit të minareve në Zvicër shpalos Islamin e tij   Lideri i fushatës kundër ndërtimit të minareve në Zvicër shpalos Islamin e tij Icon_minitimeMon Mar 15, 2010 2:28 pm

Lideri i fushatës kundër ndërtimit të minareve në Zvicër shpalos Islamin e tij Intbox5266023259Daniel Streich, ish anëtar i partisë popullore, i cili ka udhëhequr fushatën kundër ndërtimit të minareve në vendin e vet ka publikuar pranimin e Islamit.

Daniel Streich, ish anëtar i partisë popullore, i cili ka udhëhequr fushatën kundër ndërtimit të minareve në vendin e vet ka shfaqur hyrjen e tij në fenë Islame.
Hyrja e këtij në fenë Islame ka shkaktuar tronditje të madhe te përkrahësit e ndalimit të ndërtimit të minareve.
Daniel Streichi e ka fshehur këtë fakt dy vite me radhë nga anëtarët e partisë së tij, mirëpo nuk mundi të duron më shumë këtë fushatë mediale kundër Islamit.
Daniel Streichi ishte një anëtar shumë i rëndësishëm krishterë në partinë popullore, vazhdimisht e lexonte Biblën dhe ishte i rregullt në vizitat e tija në kishë. Tani i është kthyer punës së vjetër si instruktor ushtarak dhe anëtar i kuvendit komunalë në Bulle.
Tani më ai lexon Kuran rregullisht, i falë pesë kohët e namazit dhe rregullisht e viziton xhaminë.
Ai tani merr pjesë në themelimin e partisë demokratike konservative civile në kantonin e Freiburgut.
Feja Islame më dha përgjigje për shumë pyetje të cilat më kanë preokupuar gjatë tërë jetës, për të cilat nuk gjeta përgjigje në krishterim, kjo ishte deklarata të cilën e publikuan shumë agjenci të lajmeve zvicerane nga Daniel Streichi.
Ai mes tjerave ka thënë:
“Pyes veten, pse kam kontribuar për tredhjet vjet me radhë politikisht dhe profesionalisht për këtë sistem politik, kurse nevoja për xhami në Zvicër është shumë e madhe dhe nuk i përkon Zvicrës të detyrojë myslimanët të kryejnë ritet e tyre fetare në podrume dhe vende të fshehta.
www.20min.ch
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.bujanoci.org
 
Lideri i fushatës kundër ndërtimit të minareve në Zvicër shpalos Islamin e tij
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: Rregullorja :: Temat per portal-
Kërce tek: