Mire se vini ne Forumin Islam Bujanoci
Lusim Allahun s.v.t qe te keni dobi nga vizita juaje
Regjistrohu ose Identifikohu 
PORTALIForumCalendarGalleryPytësoriKërkoRegjistrohuidentifikimi

Share
 

 Ndalimi i Ajeteve te Kur`anit si zile celulari

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Admin
Administratore
Administratore
Admin

Numri i postimeve : 846
Join date : 03/06/2009
Age : 34

Ndalimi i Ajeteve te Kur`anit si zile celulari Empty
MesazhTitulli: Ndalimi i Ajeteve te Kur`anit si zile celulari   Ndalimi i Ajeteve te Kur`anit si zile celulari Icon_minitimeFri Apr 23, 2010 10:57 pm

Ndalimi i Ajeteve te Kur`anit si zile celulari PhoneMakah,-Këshilli i Jurisprudencës Islame,ndalon përdorimin e Ajeteve te Kur’anit të
Shenjtë si zile celulari(ringtones) për telefonat celular sepse cenon karakterin e shenjtë qe ka Kur`ani.

Agjencia Saudite e shtypit njoftoi se:

“Është fyese dhe degraduese për ajetet e Kur`anit të Shenjtë qetë ndalojne kendimin e ajetit,befas në
mes të një telefonate apo shpërfilljen e recitimit,siç ndodh kur ato përdoren si zilet ne celular”.

Nga ana tjetër, regjistrimi i Ajeteve te Kur’anit të Shenjtë ne telefonin celular lejohet me qëllim qe
recitimi dhe të dëgjuarit Kur`an ne te,është një akt i virtytshëm.

Shejh Abdul Aziz Al-Asheikh,


Ndalimi i Ajeteve te Kur`anit si zile celulari Logo_r14
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.bujanoci.org
 
Ndalimi i Ajeteve te Kur`anit si zile celulari
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: Rregullorja :: Temat per portal-
Kërce tek: