Mire se vini ne Forumin Islam Bujanoci
Lusim Allahun s.v.t qe te keni dobi nga vizita juaje
Regjistrohu ose Identifikohu 
PORTALIForumCalendarGalleryPytësoriKërkoRegjistrohuidentifikimi

Share | 
 

 Imoraliteti dhe narkomania

Shko poshtë 
AutoriMesazh
DeMiRy

DeMiRy

Numri i postimeve : 14
Join date : 20/04/2010
Age : 29

MesazhTitulli: Imoraliteti dhe narkomania   Wed Jun 02, 2010 1:51 pm

Imoraliteti: Ketu permblidhen te gjitha veprimet e te liga si: prostitucioni, homoseksualizmi dhe te gjitha rruget qe shpijne drejt tyre. All-llahu xh.sh. thote: "E mos iu afroni imoralitetit sepse ai eshte veper e shemtuar dhe nje rruge shume e keqe". Muhammedi s.a.v.s. thote: "Nuk eshte shfaqur ne ndonje popull imoraliteti e te mos shfaqen ne te semundje qe s'kane qene me pare". si per shembull SIDA

Narkomania: "O ju te cilet keni besuar, s'ka dyshim se vera, bixhozi, idhujt dhe hedhja e shigjetes (per fall) jane vepra te ndyra nga shejtani. Pra, largohuni, prej tyre qe te jeni te shpetuar." Muhammedi s.a.v.s. thote: "Largohuni pijes alkoolike sepse ajo eshte nena e te keqijave." Si mos te jete nena e te keqijave, kur dihen me se miri demet dhe pasojat shkaterrimtare qe sjell ajo ne jeten e njeriut dhe te shoqerise. Per kete arsye cdo pije alkoolike eshte (haram) edhe n.q. konsumohet ne sasi te pakta.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.demiry19.piczo.com
 
Imoraliteti dhe narkomania
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: Forumi gjeneral-
Kërce tek: