Mire se vini ne Forumin Islam Bujanoci
Lusim Allahun s.v.t qe te keni dobi nga vizita juaje
Regjistrohu ose Identifikohu
Mire se vini ne Forumin Islam Bujanoci
Lusim Allahun s.v.t qe te keni dobi nga vizita juaje
Regjistrohu ose Identifikohu 
PORTALIForumGalleryKërkoRegjistrohuidentifikimi

Radio Islame Bujanoci
Kitabu Teuhid
Forum Islam Bujanoc - PORTALI Kitabuteuhid
Thirrja Islame
Kush është në linjë
2 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 2 vizitorë

Asnjë

Rekord i përdoruesve në linjë ishte 674 më Tue Aug 13, 2019 12:07 am
Agjerimi i Pejgamberit[sal-lall-llahu alejhi ve sel-lem]ne Ramazan
Forum Islam Bujanoc - PORTALI Icon_minitimeSat Jun 28, 2014 12:21 pm nga Admin
Forum Islam Bujanoc - PORTALI RamadanFalenderimi i qofte All-llahut…Bekimi dhe paqeja qofshin mbi Pejgamberin e Tij dhe mbi te gjthe ata qe e pasojne ate.
Po ju paraqesim agjerimin e Pejgamberit [sal-lall-llahu alejhi ve sel-lem] duke permendur farzet, rregullat, duate, vendimet e agjerimit dhe llojet e saj, veprat qe e prishin agjerimin dhe gjerat …[/img(120px,80px):3fc2]

[ Më shumë ]
Komentet: 0
Të pëlqyerat dhe të papëlqyerat në Ramazan
Forum Islam Bujanoc - PORTALI Icon_minitimeSat Jun 28, 2014 12:19 pm nga Admin
Forum Islam Bujanoc - PORTALI Kurani-pershedneta1- Kujdesi ndaj ngrënies së syfyrit dhe vonimi i tij…
2- Shpejtimi i hapjes (iftarit) pasi të sigurohesh që ka perënduar dielli.

3- Hapja e agjërimit me hurmë ose ujë…


                 Nga të pëlqyerat në Ramazan:

1- Kujdesi ndaj ngrënies së …

[ Më shumë ]
Komentet: 0
DUAJA DHE DOBITE E SAJ
Forum Islam Bujanoc - PORTALI Icon_minitimeSun Jan 05, 2014 12:57 am nga Admin
Forum Islam Bujanoc - PORTALI Lutja-DuajaO ju njerëz, frikojuni Allahut dhe dijeni se duaja është një ndër adhurimet më madhështore.

Numan ibën Beshiri, Allahu qoftë i kënaqur me të, përcjell nga i Dërguari i Allahut, lavdia dhe paqja e Allahut qofshin mbi të, të ketë thënë: "Duaja është adhurim", dhe …

[ Më shumë ]
Komentet: 0
Historia e Umerit r.a. dhe shokut te tij te ngushte
Forum Islam Bujanoc - PORTALI Icon_minitimeFri Nov 29, 2013 11:23 pm nga Admin
Forum Islam Bujanoc - PORTALI 09-Sahara_Desert_Morocco_101Umer ibnul Hatabi ka pasur nje shok shume te ngushte, Ajash ibn ebi Rebia. Kur muslimanet u urdheruan te emigronin poer ne Medine, Umeri u nise se bashku me shokun e tij, Ajkashin. Ebu Xhehli degjoiu qe Akashi ishte nisur per ne Medine dhe e ndoqi nga pas, deri sa i …

[ Më shumë ]
Komentet: 0
Radio Islame Bujanoci

Mirëpritja e ramazanit - Sadullah Bajrami
Ulvi Fejzullahu - Ramazani i përngjan detit
Ramazani dhe ndryshimi - Enis Rama
Rexhep Memishi - Si ta presim Ramazanin
Pyetje pergjigje" rreth Ramazanit - Imam Ahmed Kalaja