Mire se vini ne Forumin Islam Bujanoci
Lusim Allahun s.v.t qe te keni dobi nga vizita juaje
Regjistrohu ose Identifikohu
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue. 
PORTALIForumGalleryKërkoRegjistrohuidentifikimi

 

 Ndahet grupi i Repit Shqiptarë “Da-Ligs” shkak feja ISLAME

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Admin
Administratore
Administratore
Admin

Numri i postimeve : 846
Join date : 03/06/2009
Age : 36

Ndahet grupi i Repit Shqiptarë “Da-Ligs”  shkak feja ISLAME Empty
MesazhTitulli: Ndahet grupi i Repit Shqiptarë “Da-Ligs” shkak feja ISLAME   Ndahet grupi i Repit Shqiptarë “Da-Ligs”  shkak feja ISLAME Icon_minitimeSat Sep 10, 2011 11:37 am

Ndahet grupi i Repit Shqiptarë “Da-Ligs”  shkak feja ISLAME Bardhyl%20gashio-- Hip-hop grupi “Da-Ligs” është shpërbërë dhe dy anëtarët Bardhyl Gashi dhe Atdhe Muriqi nuk do të jenë më së bashku si grup muzikor.
-- Ka tetë muaj që dyshja nuk është duke funksionuar më si grup.

-- Ata nuk kanë publikuar këngë, e as nuk kanë bërë paraqitje ‘live’, që ka çuar në shuarjen e grupit.

“Arsyeja që grupi është ndarë është që shoku im i grupit, Bardhyl Gashi, e ka lënë muzikën për arsye personale e edhe pak për arsye fetare”, është shprehur Atdhe Muriqi për “Infopress”.

“Nuk është që nuk mund të punoj edhe pa Bardhylin, sepse sa ka ekzistuar grupi unë e kam menaxhuar grupin.

-- Por jemi mësuar që gjithmonë të jemi bashkë.

-- Unë po përtoj të merrem me muzikë dhe nuk e kam ndërmend të bashkohem me ndonjë grupi tjetër.

-- Ka momente që më vjen të them ‘t’i përgatis edhe disa këngë’, por ato momente kalojnë shpejt, kështu që mendoj që duhet shumë angazhim shumë punë dhe e lë krejt”, ka shtuar më tej Atdheu.

-- Në vazhdim mund të ndiqni njërin nga hitet e tashmë ish-grupit Da Ligs, “Kasetofoni jem”

Bardhyl Gashi (Bardhi) është një musliman praktikues i pesë kohëve të Namazit, më heret ka praktikuar Namazin por ka bër edhe muzik por prej para disa muajëve i është bashkuar shokut të tij të grupit i cili qysh në fillim të formimin të grupit DA-LIGS është larguar nga grupi duke i u përkushtuar Islamit në tërsi.


Dhe pas gjithë këtyre viteve i bashkohet edhe shoku i ti siq njihet me nofken BARDHI. Në qytet apo në xhami shihen gjithmon së bashku,duke u larguar përfundimisht nga Muzika e cila me vite të tëra i bëri të jen larg Xhamisë dhe pesë kohve të Namazit, po ashtu u larguan nga një shoqëri e nates.alkoolit edhe rruges, më së shpeshti shihen te Xhamia 4 llullat në prishtinë.
Shpresojm qe së shpejti do të sjellim një video intervistë me këta dy vëllezer musliman që e kuptuan se MUZIKA ËSHTË KURANI I SHEJTANIT ashtu siq ka thënë Omeri r.a. E plotsoi \davetiislam.com\


Ndahet grupi i Repit Shqiptarë “Da-Ligs”  shkak feja ISLAME Logo_r14
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.bujanoci.org
 
Ndahet grupi i Repit Shqiptarë “Da-Ligs” shkak feja ISLAME
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: Rregullorja :: Temat per portal-
Kërce tek: