Mire se vini ne Forumin Islam Bujanoci
Lusim Allahun s.v.t qe te keni dobi nga vizita juaje
Regjistrohu ose Identifikohu
Mire se vini ne Forumin Islam Bujanoci
Lusim Allahun s.v.t qe te keni dobi nga vizita juaje
Regjistrohu ose Identifikohu
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue. 
PORTALIForumGalleryKërkoRegjistrohuidentifikimi

 

  Pastertia Shpirterore,Dhe Agjerimij.

Shko poshtë 
2 posters
AutoriMesazh
dibraNumri i postimeve : 1
Join date : 14/08/2010

    Pastertia Shpirterore,Dhe Agjerimij. Empty
MesazhTitulli: Pastertia Shpirterore,Dhe Agjerimij.       Pastertia Shpirterore,Dhe Agjerimij. Icon_minitimeTue Aug 24, 2010 2:04 am

S A. paqa dhe meshira e All-llahut qoft mbi te gjith besimtaret , Aesht ne rregull Agjerimij nese ne mesin e muslimaneve apo ne shoqrin islame gjindet fitnja Pejgamberi a.s.kathen elfitnetu eshdetu mine nar, se fitna eshte me e kqe se zjariij sa eshte ne rregull agjerijmij ij ketrij muminij , apo personij i cilij agjeron dhe meret me gybet ndera ajetij thot aij icilij mer neper goj eshte sikur te ham mishin e vellaut per se gjalliuj ketu a mund qe tekemij pastertij shpirterore apo ter mberijm kushtet e takvallekut .muhamedij a,s ka then se takvallekij esht me zemer dhe ju tregon haptazij te gjithve se un jam ky person , apo sij thot njij fjal popullore ky esht zemer mir ,nese gjendet keto cilsij te kyu person sa eshte ne rregull namazij ij tij apo sa eshte ne rregull shehadetij ij tij sa eshtne rregull agjerijmij pasij agjerijmij eshtepastertij dhe ibadet allahut sendet qwe ij ka besmtarij hhallal gjat mujve te tjer mujijin e agjerimit ika haram ktu munde qe te flite dhe kerkohet qe per gjeneratat e sodit tij tregohen te bejhet nje lloj ixhtihadij neket pik prej ulamave ton
se ne sij popuull ne kto pika kemij shum mangesij dhe me kto pika te dobta qe ij kemij qe edhe ne mujin eshejt smund qe tij largojm , andaj me keto mangesij ne cdo sfer ter jetes jemij duke humbur selam.
Mbrapsht në krye Shko poshtë
Usame
Moderator
Moderator
Usame

Numri i postimeve : 381
Join date : 05/06/2009

    Pastertia Shpirterore,Dhe Agjerimij. Empty
MesazhTitulli: Re: Pastertia Shpirterore,Dhe Agjerimij.       Pastertia Shpirterore,Dhe Agjerimij. Icon_minitimeWed Aug 25, 2010 7:28 am

eselamu alejku vella deshta ta di se qka ke shkru a pyetje ke bo apo qka
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.bujanoci.org
 
Pastertia Shpirterore,Dhe Agjerimij.
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: Kuizi Islam-
Kërce tek: