Mire se vini ne Forumin Islam Bujanoci
Lusim Allahun s.v.t qe te keni dobi nga vizita juaje
Regjistrohu ose Identifikohu
Mire se vini ne Forumin Islam Bujanoci
Lusim Allahun s.v.t qe te keni dobi nga vizita juaje
Regjistrohu ose Identifikohu 
PORTALIForumGalleryKërkoRegjistrohuidentifikimi

Radio
Shiko mesazhet pa përgjigje
 Forum TematMesazhet
Mesazhi i fundit
Asnjë mesazh i ri

Rregullorja

Moderator: Admin
146161Sat Jun 28, 2014 12:21 pm
Admin Agjerimi i Pejgamberit[sal-lall-llahu alejhi ve sel-lem]ne Ramazan
.Asnjë mesazh i ri

Temat per portal

Moderator: Admin
145156Sat Jun 28, 2014 12:21 pm
Admin Agjerimi i Pejgamberit[sal-lall-llahu alejhi ve sel-lem]ne Ramazan
Asnjë mesazh i ri

Lajme dhe Njoftime

Moderator: Admin
11Sun Apr 27, 2014 4:55 am
@g!m$#3r!f! Thenie Agim Sherifi
Asnjë mesazh i ri

Pyetje dhe Pergjigje rrethe fese Islam

Ne kete forum munde te beni pyetje rrethe fese Islam dhe do t'ju pergjigjen hoxhallarte
Moderator: Admin
715Mon Jul 04, 2011 11:08 pm
Hadithe Dialogu midis Ebu Hanifes dhe ateistit
Asnjë mesazh i ri

Video ligjerata te drejtperdrejta te mbajtura ne RTV Spektri Bujanoc

Moderator: Admin
1414Tue Mar 22, 2011 12:04 am
Admin Vesim Abdiu - Krenaria me Islam
Asnjë mesazh i ri

Keshillat e Iftarit nga hoxha Ulvi Fejzullahu

Moderatorët: Admin, Moderatoret
2930Fri Jun 25, 2010 3:02 am
buhariu 26. Nata e kadrit Ulvi Fejzullahu
Asnjë mesazh i ri

Kur'an dhe Tefsir

Moderator: Admin
3037Tue Apr 12, 2011 12:36 pm
hafiz suad shabani Obligimi i Agjerimit ne muajin e Ramazanit
Asnjë mesazh i ri

Akide

Moderator: Admin
4452Thu Jul 21, 2011 11:15 pm
Admin Kitabu Teuhid - Muhamed Abdul Wehabi
Asnjë mesazh i ri

Hadith

Moderator: Admin
2447Wed Jul 20, 2011 6:22 am
al dosari Hadithe për agjerimin
Asnjë mesazh i ri

Fikh

Moderator: Admin
77Tue Nov 17, 2009 9:31 am
Admin Vlera e nijetit
Asnjë mesazh i ri

Sira dhe histori nga jeta e te Derguarit Muhammedit s.a.v.s dhe dijetarëve Islam

Moderator: Admin
1518Mon Feb 22, 2010 6:25 am
esma Thesari i vërtetë
Asnjë mesazh i ri

Dëshmia ( Shehadeti )

Moderator: Admin
714Sat Jun 26, 2010 1:16 am
Abdurrezak-MD- Tevhidur-rububijje
Asnjë mesazh i ri

Namazi

Moderator: Admin
2334Thu Apr 14, 2011 4:34 pm
hafiz suad shabani FORMA E NAMAZIT E TË DËRGUARIT (sal-lall-llahu alejhi ve selam)
Asnjë mesazh i ri

Zekati

Moderator: Admin
67Wed Apr 13, 2011 4:39 pm
hafiz suad shabani Zekati i fitrit
Asnjë mesazh i ri

Agjërimi i Ramazanit

Moderator: Admin
5961Wed Jul 20, 2011 5:43 am
al dosari Ajetet e agjërimit ne suren El-Bekare
Asnjë mesazh i ri

Haxhxhi

Moderator: Admin
1335Thu Nov 19, 2009 12:46 pm
Admin Vlera e dhjetë ditëve të Dhul-hixhes
Asnjë mesazh i ri

Forumi gjeneral

Moderator: Admin
5659Sun Jul 31, 2011 4:22 am
hanife hamidi  Tetë gënjeshtrat e nënës sime..!!!
Asnjë mesazh i ri

Shkencë

Moderator: Admin
1921Mon May 30, 2011 3:08 am
doki1 Fara e zezë (Nigella Sativa), ilaçi i çdo sëmundjeje
Asnjë mesazh i ri

Gruaja dhe Familja në Islam

Moderator: Admin
5659Mon Jun 14, 2010 5:00 am
hanife hamidi Motër e ndershme, nëse je e mençur dëgjoi këto këshilla
Asnjë mesazh i ri

Feja dhe shoqëria

Moderator: Admin
4647Wed Apr 13, 2011 4:42 pm
hafiz suad shabani All-llahu sprovon njeriun me kënaqësi dhe vështirësi
Asnjë mesazh i ri

Tregime Islame

Moderator: Admin
2020Sun Jul 31, 2011 4:04 am
hanife hamidi Nura dhe Fustani me Lule
Asnjë mesazh i ri

Fetwat e Ulemave

Moderatorët: Admin, Moderatoret
2225Sun May 09, 2010 11:17 am
Admin Gjykimi rreth shqiptimit të nijetit në akte të adhurimit  Ibni Tejmije
Asnjë mesazh i ri

Libra elektronik

Moderator: Admin
1719Mon Dec 27, 2010 8:26 am
Admin Shkarko librin Zbulimi i dyshimeve
Asnjë mesazh i ri

Video projektet nga gjitha forumet Islamike

Moderator: Admin
2729Tue Oct 11, 2011 12:08 am
Admin HAXHI -2010 - AGJENCIONI "HIXHAZ TURS"
Asnjë mesazh i ri

Video Kur'an

Moderator: Admin
2628Fri Mar 09, 2012 12:49 pm
Admin Recitimi i sures Llukman me titrim ne gjuhen shqipe nga Idris Abkar
Asnjë mesazh i ri

Video ligjerata nga televizioni Islam PEACE TV

Moderator: Admin
2323Mon Nov 21, 2011 10:38 pm
Admin Asimilimi dhe Nacionalizmi - Irfan Salihu
Asnjë mesazh i ri

Audio Kur'an

Moderator: Admin
1516Tue May 01, 2012 6:10 am
az1979 ndihmomeni kam pa anderr dhe jam pak e merzitur
Asnjë mesazh i ri

Video Ligjerata

Moderator: Admin
304338Wed Feb 01, 2012 12:59 pm
Admin Sadullah Bajrami - Musai a.s 2 (Shperngulja e Musait a.s ne Egjipt)
Asnjë mesazh i ri

Audio ligjerata

Moderator: Admin
2023Mon Oct 10, 2011 12:07 pm
Admin Dijetaret e umeti - Rexheb Memishi mp3
Asnjë mesazh i ri

Video ilahi

Moderator: Admin
2226Tue Aug 23, 2011 2:57 pm
Admin TI JE FEJA E VERTETE - Adem Ramadani 2011 HD
Asnjë mesazh i ri

Audio Ilahi

Moderator: Admin
510Fri Jun 17, 2011 3:58 am
@g!m$#3r!f! A e deshironi ta shkarkoni albumin e ri te Adem Ramadanit
Asnjë mesazh i ri

Video ligjerata dhe dokumentar te huaja me titrim ne gjuhen shqipe

Moderator: Admin
2637Mon May 02, 2011 9:45 pm
Admin Video projekti PUSHTETI I TAKON ALLAHUT
Asnjë mesazh i ri

Filma Islame dhe filma vizatimore

Moderator: Admin
1919Sat Jul 09, 2011 11:08 pm
Admin Film Vizatimor - Kalorësit e mirësisë
Asnjë mesazh i ri

Foto Islame

Moderator: Admin
1012Sun Aug 22, 2010 10:08 pm
zogu Lailahe ilalla
Asnjë mesazh i ri

Internet dhe kompjuter

Moderator: Admin
3148Thu Jan 20, 2011 10:54 am
@g!m$#3r!f! si te krijoj screensaver
.Asnjë mesazh i ri

Pyetjet dhe Pergjigjet (Kompjuter & Internet)

Moderator: Admin
26Sun Jun 06, 2010 8:44 am
arbreshaa_07@hotmail.com kush me gjen nje website te shpejt per me bo upload
Asnjë mesazh i ri

Programe aplikative

Moderator: Admin
78101Fri Jun 17, 2011 8:14 am
nexhos Sites in 3D - 360x180° Panoramic Photographs
Asnjë mesazh i ri

MS/ WINDOWS

Moderator: Admin
4653Mon Dec 19, 2011 1:27 am
muhamedi Windows 7 Professional – DVD 32Bit English (Shkarko direkt)
Asnjë mesazh i ri

Anti Viruse't / Anti Spyware't

Moderator: Admin
1820Sat Jun 09, 2012 11:49 pm
kamer ESET smart security 5.0
Asnjë mesazh i ri

Programe Islame

Moderator: Admin
68Thu Jan 20, 2011 11:00 am
@g!m$#3r!f! TAKVIMI 2011
Asnjë mesazh i ri

Lojra per PC

Moderator: Admin
2428Fri Jun 17, 2011 3:55 am
@g!m$#3r!f! pro evolution socer 2011
Asnjë mesazh i ri

Kuizi Islam

Ket munde te beni pyetje dhe pergjigje rrethe fese Islame
Moderator: Admin
823Wed Aug 25, 2010 7:28 am
Usame     Pastertia Shpirterore,Dhe Agjerimij.
Forum Islam Bujanoc Empty
Today's active topics
Today's top 20 posters
Overall top 20 posters
Delete the forum cookies
Kush është në linjë
Kush është në linjëAnëtarët e këtij forumi kanë postuar 1625 artikuj
Forumi ka 523 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri xhina pa buksja
8 përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 8 vizitorë :: 1 Bot
Rekord i përdoruesve në linjë ishte 674 më Tue Aug 13, 2019 12:07 am

Anëtarët të regjistruar Asnjë
Bots : Google
Legjenda : [ Fillestare ][ Moderatoret ][ Forumiste aktive ]

Mesazhe të rejaMesazhe të rejaAsnjë mesazh i riAsnjë mesazh i ri  Forumi është KyçurForumi është Kyçur