Mire se vini ne Forumin Islam Bujanoci
Lusim Allahun s.v.t qe te keni dobi nga vizita juaje
Regjistrohu ose Identifikohu
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue. 
PORTALIForumGalleryKërkoRegjistrohuidentifikimi

 

 Si te bejme dua qe te na e pranoj Allahu?

Shko poshtë 
AutoriMesazh
Admin
Administratore
Administratore
Admin

Numri i postimeve : 846
Join date : 03/06/2009
Age : 36

Si te bejme dua qe te na e pranoj Allahu? Empty
MesazhTitulli: Si te bejme dua qe te na e pranoj Allahu?   Si te bejme dua qe te na e pranoj Allahu? Icon_minitimeFri Nov 29, 2013 11:16 pm

Si te bejme dua qe te na e pranoj Allahu? Si-te-bej-duaPrej shkaqeve qe e bejne duane (lutjen), te meritoje pranim tek Allahu eshte: Hapja e saj (duase) me falenderim dhe madherim ndaj Allahut, duke shfaqur dobesine pamundesine dhe pergjerimin e plote ndaj Tij.

- Musai (alejhi selam) pasi i ndihmoi dy vajzat qe tu jepnin uje bagetive, shkoi tek hija e nje peme, dhe i’u lut Allahut me ze te fshehte duke thene: ““Zoti im, çfarëdo dhuntie që të më japësh, unë jam nevojtar!” Kasas 24.

- Gjithashtu kur iu ngushtuan rruget dhe pa humbjen e popullit te tij, u lut duke thene: “Musai tha: “O Zoti im! Unë nuk kam fuqi për askënd tjetër veç vetes dhe vëllait, prandaj na veço neve prej këtij populli të pabindur!” Maide 25.

- Zekerija (alejhi selam), kur deshi te kishte femije, para se te bente duane (lutjen) tregoi para Allahut, dobesine dhe pamundesine e tij qe te kishte dicka ne dore, duke thene: “O Zoti im! Eshtrat tashmë më janë dobësuar, koka më ndriçon nga thinjat dhe asnjëherë nuk kam mbetur i zhgënjyer nga lutja ime për Ty, o Zoti im!” Merjem 4.


Si te bejme dua qe te na e pranoj Allahu? Logo_r14
Mbrapsht në krye Shko poshtë
http://www.bujanoci.org
 
Si te bejme dua qe te na e pranoj Allahu?
Mbrapsht në krye 
Faqja 1 e 1

Drejtat e ktij Forumit:Ju nuk mund ti përgjigjeni temave të këtij forumi
 :: Rregullorja :: Temat per portal-
Kërce tek: