Mire se vini ne Forumin Islam Bujanoci
Lusim Allahun s.v.t qe te keni dobi nga vizita juaje
Regjistrohu ose Identifikohu 
PORTALIForumCalendarGalleryPytësoriKërkoRegjistrohuidentifikimi

Radio
Shiko mesazhet pa përgjigje
 Forum TematMesazhet
Mesazhi i fundit
Asnjë mesazh i ri

Rregullorja

Moderator: Admin
146161Sat Jun 28, 2014 12:21 pm
Admin Agjerimi i Pejgamberit[sal-lall-llahu alejhi ve sel-lem]ne Ramazan
.Asnjë mesazh i ri

Temat per portal

Moderator: Admin
145156Sat Jun 28, 2014 12:21 pm
Admin Agjerimi i Pejgamberit[sal-lall-llahu alejhi ve sel-lem]ne Ramazan
Asnjë mesazh i ri

Lajme dhe Njoftime

Moderator: Admin
11Sun Apr 27, 2014 4:55 am
@g!m$#3r!f! Thenie Agim Sherifi
Asnjë mesazh i ri

Pyetje dhe Pergjigje rrethe fese Islam

Ne kete forum munde te beni pyetje rrethe fese Islam dhe do t'ju pergjigjen hoxhallarte
Moderator: Admin
715Mon Jul 04, 2011 11:08 pm
Hadithe Dialogu midis Ebu Hanifes dhe ateistit
Asnjë mesazh i ri

Video ligjerata te drejtperdrejta te mbajtura ne RTV Spektri Bujanoc

Moderator: Admin
1414Tue Mar 22, 2011 12:04 am
Admin Vesim Abdiu - Krenaria me Islam
Asnjë mesazh i ri

Keshillat e Iftarit nga hoxha Ulvi Fejzullahu

Moderatorët: Admin, Moderatoret
2930Fri Jun 25, 2010 3:02 am
buhariu 26. Nata e kadrit Ulvi Fejzullahu
Asnjë mesazh i ri

Kur'an dhe Tefsir

Moderator: Admin
3037Tue Apr 12, 2011 12:36 pm
hafiz suad shabani Obligimi i Agjerimit ne muajin e Ramazanit
Asnjë mesazh i ri

Akide

Moderator: Admin
4452Thu Jul 21, 2011 11:15 pm
Admin Kitabu Teuhid - Muhamed Abdul Wehabi
Asnjë mesazh i ri

Hadith

Moderator: Admin
2447Wed Jul 20, 2011 6:22 am
al dosari Hadithe për agjerimin
Asnjë mesazh i ri

Fikh

Moderator: Admin
77Tue Nov 17, 2009 9:31 am
Admin Vlera e nijetit
Asnjë mesazh i ri

Sira dhe histori nga jeta e te Derguarit Muhammedit s.a.v.s dhe dijetarëve Islam

Moderator: Admin
1518Mon Feb 22, 2010 6:25 am
esma Thesari i vërtetë
Asnjë mesazh i ri

Dëshmia ( Shehadeti )

Moderator: Admin
714Sat Jun 26, 2010 1:16 am
Abdurrezak-MD- Tevhidur-rububijje
Asnjë mesazh i ri

Namazi

Moderator: Admin
2334Thu Apr 14, 2011 4:34 pm
hafiz suad shabani FORMA E NAMAZIT E TË DËRGUARIT (sal-lall-llahu alejhi ve selam)
Asnjë mesazh i ri

Zekati

Moderator: Admin
67Wed Apr 13, 2011 4:39 pm
hafiz suad shabani Zekati i fitrit
Asnjë mesazh i ri

Agjërimi i Ramazanit

Moderator: Admin
5961Wed Jul 20, 2011 5:43 am
al dosari Ajetet e agjërimit ne suren El-Bekare
Asnjë mesazh i ri

Haxhxhi

Moderator: Admin
1335Thu Nov 19, 2009 12:46 pm
Admin Vlera e dhjetë ditëve të Dhul-hixhes
Asnjë mesazh i ri

Forumi gjeneral

Moderator: Admin
5659Sun Jul 31, 2011 4:22 am
hanife hamidi  Tetë gënjeshtrat e nënës sime..!!!
Asnjë mesazh i ri

Shkencë

Moderator: Admin
1921Mon May 30, 2011 3:08 am
doki1 Fara e zezë (Nigella Sativa), ilaçi i çdo sëmundjeje
Asnjë mesazh i ri

Gruaja dhe Familja në Islam

Moderator: Admin
5659Mon Jun 14, 2010 5:00 am
hanife hamidi Motër e ndershme, nëse je e mençur dëgjoi këto këshilla
Asnjë mesazh i ri

Feja dhe shoqëria

Moderator: Admin
4647Wed Apr 13, 2011 4:42 pm
hafiz suad shabani All-llahu sprovon njeriun me kënaqësi dhe vështirësi
Asnjë mesazh i ri

Tregime Islame

Moderator: Admin
2020Sun Jul 31, 2011 4:04 am
hanife hamidi Nura dhe Fustani me Lule
Asnjë mesazh i ri

Fetwat e Ulemave

Moderatorët: Admin, Moderatoret
2225Sun May 09, 2010 11:17 am
Admin Gjykimi rreth shqiptimit të nijetit në akte të adhurimit  Ibni Tejmije
Asnjë mesazh i ri

Libra elektronik

Moderator: Admin
1719Mon Dec 27, 2010 8:26 am
Admin Shkarko librin Zbulimi i dyshimeve
Asnjë mesazh i ri

Video projektet nga gjitha forumet Islamike

Moderator: Admin
2729Tue Oct 11, 2011 12:08 am
Admin HAXHI -2010 - AGJENCIONI "HIXHAZ TURS"
Asnjë mesazh i ri

Video Kur'an

Moderator: Admin
2628Fri Mar 09, 2012 12:49 pm
Admin Recitimi i sures Llukman me titrim ne gjuhen shqipe nga Idris Abkar
Asnjë mesazh i ri

Video ligjerata nga televizioni Islam PEACE TV

Moderator: Admin
2323Mon Nov 21, 2011 10:38 pm
Admin Asimilimi dhe Nacionalizmi - Irfan Salihu
Asnjë mesazh i ri

Audio Kur'an

Moderator: Admin
1516Tue May 01, 2012 6:10 am
az1979 ndihmomeni kam pa anderr dhe jam pak e merzitur
Asnjë mesazh i ri

Video Ligjerata

Moderator: Admin
304338Wed Feb 01, 2012 12:59 pm
Admin Sadullah Bajrami - Musai a.s 2 (Shperngulja e Musait a.s ne Egjipt)
Asnjë mesazh i ri

Audio ligjerata

Moderator: Admin
2023Mon Oct 10, 2011 12:07 pm
Admin Dijetaret e umeti - Rexheb Memishi mp3
Asnjë mesazh i ri

Video ilahi

Moderator: Admin
2226Tue Aug 23, 2011 2:57 pm
Admin TI JE FEJA E VERTETE - Adem Ramadani 2011 HD
Asnjë mesazh i ri

Audio Ilahi

Moderator: Admin
510Fri Jun 17, 2011 3:58 am
@g!m$#3r!f! A e deshironi ta shkarkoni albumin e ri te Adem Ramadanit
Asnjë mesazh i ri

Video ligjerata dhe dokumentar te huaja me titrim ne gjuhen shqipe

Moderator: Admin
2637Mon May 02, 2011 9:45 pm
Admin Video projekti PUSHTETI I TAKON ALLAHUT
Asnjë mesazh i ri

Filma Islame dhe filma vizatimore

Moderator: Admin
1919Sat Jul 09, 2011 11:08 pm
Admin Film Vizatimor - Kalorësit e mirësisë
Asnjë mesazh i ri

Foto Islame

Moderator: Admin
1012Sun Aug 22, 2010 10:08 pm
zogu Lailahe ilalla
Asnjë mesazh i ri

Internet dhe kompjuter

Moderator: Admin
3148Thu Jan 20, 2011 10:54 am
@g!m$#3r!f! si te krijoj screensaver
.Asnjë mesazh i ri

Pyetjet dhe Pergjigjet (Kompjuter & Internet)

Moderator: Admin
26Sun Jun 06, 2010 8:44 am
arbreshaa_07@hotmail.com kush me gjen nje website te shpejt per me bo upload
Asnjë mesazh i ri

Programe aplikative

Moderator: Admin
78101Fri Jun 17, 2011 8:14 am
nexhos Sites in 3D - 360x180° Panoramic Photographs
Asnjë mesazh i ri

MS/ WINDOWS

Moderator: Admin
4653Mon Dec 19, 2011 1:27 am
muhamedi Windows 7 Professional – DVD 32Bit English (Shkarko direkt)
Asnjë mesazh i ri

Anti Viruse't / Anti Spyware't

Moderator: Admin
1820Sat Jun 09, 2012 11:49 pm
kamer ESET smart security 5.0
Asnjë mesazh i ri

Programe Islame

Moderator: Admin
68Thu Jan 20, 2011 11:00 am
@g!m$#3r!f! TAKVIMI 2011
Asnjë mesazh i ri

Lojra per PC

Moderator: Admin
2428Fri Jun 17, 2011 3:55 am
@g!m$#3r!f! pro evolution socer 2011
Asnjë mesazh i ri

Kuizi Islam

Ket munde te beni pyetje dhe pergjigje rrethe fese Islame
Moderator: Admin
823Wed Aug 25, 2010 7:28 am
Usame     Pastertia Shpirterore,Dhe Agjerimij.
Today's active topics
Today's top 20 posters
Overall top 20 posters
Delete the forum cookies
Kush është në linjë
Kush është në linjëAnëtarët e këtij forumi kanë postuar 1625 artikuj
Forumi ka 523 anëtarë të regjistruar
Anëtari më i ri xhina pa buksja
0 Përdorues në linjë: 0 anëtarë 0 të fshehur 0 vizitorë :: 1 Bot
Rekord i përdoruesve në linjë ishte 43 më Wed May 23, 2012 11:36 pm

Anëtarët të regjistruar Asnjë
Bots : Google
Legjenda : [ Fillestare ][ Moderatoret ][ Forumiste aktive ]

Mesazhe të rejaMesazhe të rejaAsnjë mesazh i riAsnjë mesazh i ri  Forumi është KyçurForumi është Kyçur